Naprawa komputerów Opole / serwis komputerowy Opole

Serwis laptopów Opole

 

Serwis laptopów Opole tel: 514298244

 

Naprawiamy komputery przenośne, laptopy, netbooki, tablety takich firm jak: Acer, Apple, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Toshiba, Packard Bell, Samsung, Siemens, Sony Vaio i innych. 

 

  • - Naprawy płyt głównych w przypadku uszkodzeń elektronicznych
  • - Naprawy laptopów po zalaniu Instalacje systemów operacyjnych
  • - Czyszczenie i konserwacje układów chłodzenia
  • - Wymianę uszkodzonych dysków twardych i odzyskiwanie danych
  • - Wymianę uszkodzonych matryc oraz naprawę w przypadku uszkodzeń elektronicznych

 

Jeżeli zauważyłeś, że Twój laptop pracuje inaczej niż kiedyś, dość mocno zwolnił, zaczął się wyłączać bez przyczyny lub dzieją się z nim inne dziwne rzeczy,  może to oznaczać kilka problemów.

Począwszy od wirusów, poprzez problemy z systemem a kończąc na awarii dysku twardego. Dlatego ważna jest w pierwszej kolejności diagnostyka laptopa. Sprawdzenie i testowanie pamięci RAM.

serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole ram error serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole

Testowanie i diagnostyka dysków twardych pod względem błędów, wydajności i ogólnej kondycji. Ostatnio dyski twarde są bardzo awaryjne i dlatego w pierwszej kolejności skanyjemy dyski pod kątem uszkodzonych fragmentów. Po zakończeniu badania przedstawiamy mapę klastrów. 

serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole dysk bad sector serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole    serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole błędy dysku twardego serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole  

 

Kolejny problem w laptopach to układ zasilania lub poblem z zalaniem. Gniazdo zasilania jak i sam kabel zasilający nie są wieczne, tym bardziej jeśli często podróżujemy. Musimy zwracać uwagę czy kabel zasilający nie ma przetarć, które mogło by doprowadzić do zwarcia. Najczęściej jednak psuje się samo gniazdo zasilania - niezależnie od marki laptopa.

Jeśli laptop został zalany odłącz go od źródeł zasilania – wyjmij zasilacz i odłącz z niego baterię. Pozostawienie zasilania w laptopie w dalszym stopniu będzie powodowało zwiększenie strat w postaci zwarć układów na płycie głównej laptopa.

Zawiasy są częścią mechaniczną, często podczas ciągłego zamykania i otwierania matrycy zacierają się, dostaje się tam kurz i pył co wymusza użycie większej siły podczas otwierania i zamykania. Często po jakimś czasie potrzebne jest poluzowanie zawiasów, a jeśli się tego nie zrobi to po jakimś czasie doprowadza to do wyłamania części obudowy kadłubka laptopa lub klapy matrycy. Wymiana zawiasów w odpowiednim czasie często ograniczyłaby koszty całej naprawy. Uszkodzenie zawiasów objawia się przeważnie większym niż wcześniej oporem podczas zamykania i otwierania matrycy. 

Picie napojów podczas pracy niekiedy może zakończyć się przypadkowym zalaniem laptopa. W takich przypadkach należy szybko odłączyć prąd, wyjąć baterię i udać się do serwisu - to jest jedna z awarii gdzie czas reakcji ma duże znaczenie jeśli chodzi o koszty i skuteczność naprawy. W większości przypadków również klawiatura ulega uszkodzeniu i nie nadaje się do dalszego użytkowania i trzeba ją wymienić.

Wyłamane gniazdo zasilania, usb to są najczęstsze uszkodzenia powstałe podczas upadku laptopa podłączonego do innych urządzeń peryferyjnych.

Usterką która również powstaje z winy użytkowników często jest zanieczyszczenie układu chłodzenia, co prowadzi do przegrzewania się laptopa i uszkodzeń elektroniki (głownie karty graficznej). Praca na kocach, w łóżku, na kolanach często prowadzi do zatkania otworów wentylacyjnych. Regularne czyszczenie układu chłodzenia sprężonym powietrzem  w laptopie ogranicza całościowe koszty eksploatacji.

serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole układ chłodzenia układ chłodzenia serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole   serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole wentylator

serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole serwis laptopów opole, naprawa laptopów opole radiator